İngilizce Dil Seviyeleri

A1 | A2 | B1 | B2 | C1 | C2 Seviyeleri ve Konuları

İngilizce Seviyeleri Nelerdir?

İngilizce Seviyeleri, "Avrupa Dil Portfolyosu"na uygun olarak 3 ana başlık altında toplanmıştır. Bu ana başlıklar "Temel Kullanıcı", "Bağımsız Kullanıcı", "Yetkin Kullanıcı" yetkinlikleridir. Bu 3 ana başlık altında ingilizce seviyeleri ise toplam 6 seviyedir.

British Town İngilizce kursları olarak sunduğumuz ingilizce seviyeleri eğitimlerin tamamında "Avrupa Dil Portfoyosu" na uygun olarak eğitim verilmektedir. Avrupa Dil Portfolyosuna göre sunulan ingilizce seviyeleri;

İngilizce Seviyenizi Biliyor musunuz?

Eğer İngilizce seviyenizi gerçek ölçütlerde test etmek istiyorsanız muhakkak bir ingilizce kursuna gidip seviyenizi test ettirmenizde fayda var. İngilizce kursları İngilizce Seviye Tespitlerini tamamen ücretsiz yapmaktadır. İngilizce seviyenizi tespit etmek için online sınavları önermiyoruz. Çünkü, genel olarak bir çoğumuzun az çok bir gramer bilgisi mevcut. Fakat iş asıl olan konuşmaya gelince bildiğimiz gramer bilgisi bir fayda sağlamıyor. Bu yüzden içeriğinde konuşma odaklı bir test olan İngilizce Seviye Tespit sınavına girmeniz çok daha faydalı olacaktır.

Önemli: Şişli Mecidiyeköy İngilizce Kursu - British Town'da Tüm Seviye Tespit sınavlarını ücretsiz yapıyoruz.

İngilizce Seviyeleri ve Yetkinlikler

İngilizce Dil Eğitim Seviyeleri Yetkinlikler
A1 - Elementary / Başlangıç Temel Kullanıcı
A2 - Pre Intermediate / Orta altı
B1 - Intermediate / Orta Bağımsız Kullanıcı
B2 - Upper Intermediate / Orta üstü
C1 - Advanced / İleri Yetkin Kullanıcı
C2 - Proficiency / Profesyonel

İngilizce Seviyeleri - A1 | Elementary

Temel kullanıcı yetkinliklerinin ilki A1 Elementary seviyesidir. British Town ingilizce kurslarında, katılımcıların seviyesine bağlı olarak, A1 Seviyesine başlamadan önce 2 hafta süresince beginner seviye ingilizce dersleri verilmektedir. Bu 2 haftalık süreçte genel olarak zaten bildiğiniz ama hatırlamanız gereken çok temel eğitimler verildikten sonra A1 elementary seviye eğitimine katılırsınız. Genel olarak A1 seviyesindeki kullanıcılar;

Yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşanlar ile basit düzeyde konuşabilir.

Her zaman tekrar ettiği rutinleri, günlük ifadeleri ve temel düzeyde konuşmaları gerçekleştirebilir.

İnsanlar ile tanışabilir, başkalarını tanıştırabilir, bunun ile ilgili, nerede oturduğu, nereli olduğu gibi temel konularda sorulara cevap verebilir.

Bu seviyedeki ingilizce eğitimlerinde ingilizce'nin temel grammer yapısı, seviyeye uygun günlük konuşma yapıları ve kelime bilgisi eğitimi verilir.

İngilizce Seviyeleri - A2 | Pre-Intermediate

Temel kullanıcı yetkinliklerinin ikinici seviyesi A2 Pre-Intermediate seviyesidir. Genel olarak A2 seviyesindeki kullanıcılar;

Kişisel bilgiler ve aile bireyleri, alış veriş, yaşadığı bölge, özgeçmişi, mesleği gibi sık kullanılan konularda iletişim kurabilir

Bilgi sahibi olduğu konularda ve rutin konularda basit düzeyde İngilizce iletişim kurabilir ve doğrudan bilgi alışverişinde bulunabilir.

İhtiyaçlarını basit bir dille anlatabilir, geçmişi ve çevresi hakkında basit açıklamalarda bulunabilir.

İngilizce Seviyeleri - B1 | Intermediate

Bağımsız kullanıcı yetkinliklerinin ilk seviyesi B1 Intermediate seviyesidir. Genel olarak B1 seviyesindeki kullanıcılar;

Tecrübelerini ve olayları, rüyalarını, umutlarını ve hedeflerini tarif edebilir, görüşlerini ve planlarını nedenlere ile birlikte kısaca açıklayabilir.

Kendi ilgi alanlarında veya bildiği konularda basit ama bağlantılı İngilizce metinler yazabilir.

İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahatlerde karşılaşılabilecek çoğu durumların üstesinden gelebilir.

Okul, iş, eğlence gibi günlük yaşam ile bağlantılı olan konulara dayalı İngilizce yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatları ile anlayabilir.

İngilizce Seviyeleri - B2 | Upper-Intermediate

Bağımsız kullanıcı yetkinliklerinin ikinci seviyesi B2 Upper-Intermediate seviyesidir. Genel olarak B2 seviyesindeki kullanıcılar;

Bir çok farklı konuda, ayrıntılı ve anlaşılır şekilde İngilizce metinler yazabilir ve bir konu hakkındaki değişik fikirleirni, avantaj ve dezavantajları ile birlikte yansıtabilir.

Ana dili İngilizce olan kişilerle belirli bir düzeyde doğal, spontane ve akıcı bir şekilde iki tarafıda zorlamadan iletişim kuraiblir.

Soyut ve somut konuları içeren İngilizce metinlerin ve kendi uzmanlık alanına ait teknik konuları içeren tartışmaların ana fikrini anlayabilir.

İngilizce Seviyeleri - C1 | Advanced

Yetkin kullanıcı yetkinliklerinin ilk seviyesi C1 Advanceyed seviyesidir. Genel olarak C1 seviyesindeki kullanıcılar;

Farklı yapıya sahip uzun ve karmaşık İngilizce metinleri anlayabilir. Bu metinlerdeki imaları ve karmaşık yapıdaki dolaylı anlatımları anlayabilir.

İngilizceyi sosyal, akademik ve profosyonel anlamda etkili ve senek bir şekilde kullanabilir.

İngilizceyi kullanırken, ihtiyaç duyduğu ifadeleri ve kelimeleri zorlanmadan bularak, akıcı ve doğal bir şekilde fikirleirni beyan edebilir.

Detaylı ve karmaşık konularda, bağlantı ve ilişkilerin açıkça ortaya konduğu, organizasyonu rahatlıkla aktarıldığı, iyi yapılandırılmıi ve ayrıntılar içieren ingilizce metinler yazabilir.

İngilizce Seviyeleri - C2 | Proficiency

Yetkin kullanıcı yetkinliklerinin ikinci ve en üst düzey İngilizce seviyesi C2 Proficiency seviyesidir. Genel olarak C2 seviyesindeki kullanıcılar;

Akıcı bir dil kullanarak kendini tam anlamıyla ifade edebilir. Karmaşık durumlarda bile kendini ifade ederken ince anlam farklarından yararlanabilir.

Farklı yazılı ya da sözlü kaynaklardan edindiği bilgiyi özetleyebilir, bu kaynaklara dayalı olarak bir tartışmayı yapılandırabilir, akıcı ve doğal bir anlatım ile sunabilir.

Duyduğu ve okuduğu herşeyi kolayca anlayabilir.

İngilizce Seviyelere Ait Konular

İngilizce Seviyelerine ait ders konularını ve içerikleri bu bölümde bulabilirsiniz.

  • İngilizce A1 Seviyesi Konular
  • İngilizce A2 Seviyesi Konular
  • İngilizce B1 Seviyesi Konular
  • İngilizce B2 Seviyesi Konular
  • İngilizce C1 Seviyesi Konular
  • İngilizce C2 Seviyesi Konular

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!